37

Rekordowo szybka dostawa w Paczkomatach

Z Paczkomatów korzystam bardzo często i nigdy nie miałem z nimi złych doświadczeń. Zawsze wyrabiały się w terminach, a średni czas dostawy z ostatnich kilkunastu przesyłek zawsze zamykał się w 24 godzinach – nierzadko w kilkunastu. Ale to, co mi wywinęły teraz, wywołało naprawdę mega pozytywne zaskoczenie.

Przesyłka nadana w piątek wieczorem w Częstochowie w sobotę przed południem czekała na mnie w „moim” Paczkomacie w Dębicy. W sobotę!!! Dokonując zakupu w piątkowe popołudnie nastawiałem się na odbiór przesyłki we wtorek, a po otrzymaniu powiadomienia o wysyłce kilka godzin po zakupie miałem cichą nadzieję na poniedziałkowy termin odbioru. Suprise Madafaka!

No to zawiesiły sobie Paczkomaty poprzeczkę wysoko :) Wielkie słowa uznania za takie tempo i dostarczenie paki w weekend, ale niech tak sprawnie paczkomatowy system działa w całej Polsce!

Dochodzą mnie słuchy, że nie wszędzie jest tak kolorowo i nie wszystkie paczki docierają do odbiorców w ciągu deklarowanych 1-2 dni roboczych. Nie wiem ile w tym prawdy, ile złej interpretacji zasad (zbyt późna godzina nadania przesyłki, wliczanie w czas dostawy dnia nadania itp.), ale tak na wszelki wypadek wypowiadam na głos życzenie tak szybkich dostaw z wszystkich do wszystkich Paczkomatów w Polsce.

Nieco spuszczając powietrze z balonika napompowanego powyżej dodam, że paczka, której tak szybka dostawa dała impuls do napisania tego wpisu, nie została wysłana w „tradycyjny”, paczkomatowy sposób (nadana w Paczkomacie), ale nadawca na podstawie swojej umowy z InPost nadał ją w oddziale, przez co przesyłka nie musiała czekać, aż ktoś ją z Paczkomatu odbierze. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej z wyborem sprzedawcy i formy przesyłki w tej sytuacji trafić nie mogłem. Po prostu.

Dla niedowiarków, sceptyków i im podobnych dorzucam kilka screenów z godzinami nadejścia powiadomień, nazwą nadawcy i numerem przesyłki.

Sms-owe info o nadaniu przesyłki zostało wysłane ze sporym opóźnieniem i "na sucho" wygląda tak, że paczka z Częstochowy do Dębicy została dostarczona w dwie godziny :)

Sms-owe info o nadaniu przesyłki zostało wysłane ze sporym opóźnieniem i „na sucho” wygląda tak, że paczka z Częstochowy do Dębicy została dostarczona w dwie godziny :)

Oto zrzuty z powiadomień e-mail:

Informacja od sprzedawcy o wysłaniu paczki

Informacja od sprzedawcy o wysłaniu paczki

Informacja z InPost o przesyłce będącej w drodze do mojego Paczkomatu

Informacja z InPost o przesyłce będącej w drodze do mojego Paczkomatu

Informacja o dostarczeniu paczki do mojego Paczkomatu

Informacja o dostarczeniu paczki do mojego Paczkomatu

Potwierdzenie odbioru i podsumowanie czasu dostawy

Potwierdzenie odbioru i podsumowanie czasu dostawy

PS. Nie wiesz, czym są i jak działają Paczkomaty? Przeczytaj ten wpis.

Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Śledzik
 • Twitter
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • email

37 komentarzy

   • Faktycznie jest to do 15.

    Gdzieś w pamięci, przebija mi się tabliczka z informacją iż 15 jest dla miast w których jest sortownia (powiatowych), a w reszta do 13. Ale to mogło być dawno temu.

  • D+1 to w sumie już standard u wszystkich, ale kto w ramach standardowej usługi dostarczy Ci przesyłkę w sobotę? Pocztex tak wozi w rozsądnych jeszcze pieniądzach, ale sobotni termin jest opcją dodatkową.

   Co do godzin, przed którymi należy przesyłkę nadać to na poczcie jest to godzina 15. dla zwykłych klientów. Nadawcy na umowach (masowi), którzy nie nadają w okienku, mogą później, byle przed wyjściem transportu z placówki. Nie wiem jakie są to godziny w innych miastach, ale np. mój sąsiad handlujący w internetach na dostarczenie paczek ma czas do godziny 18.

 1. Nie wierzę :D Brzoska o tym wie? Pracownicy wiedzą? Może nie skapnęli się, że już weekend :D

 2. Ja kiedyś wysłałem zamówiłem przesyłkę o 16 w dzień roboczy i następnego dnia już miałem info, że paczka do odbioru w paczkomacie.

 3. Paczkomaty InPosta są naprawdę dobre i mam również same dobre przeżycia z nimi związane. Jednak tradycyjna poczta jest bolączką tej firmy, listy są gubione dochodzą gdzie indziej i z wielkim opóźnieniem. Jednak jak widać coś za coś nie można być znakomitym na każdym froncie.

 4. Mój znajomy też miał taki przypadek tydzień temu. Zamówił w piątek i w sobotę przed południem dostał info o gotowości do odbioru.

  • To było gorzej????????????????
   4 dni na paczkę od poczty polskiej to ja nawet przez nie czekałem o kurierze nie wspomnę

 5. Ja właśnie chcę wprowadzić tą usługę w sklepie ale zastanawiałem się czy warto i czy ktoś będzie to wybierał bo przecież trzeba samemu udać się i odebrać paczkę z paczkomatu. Teraz wiem, że warto a do tego szyba dostawa no i niższa cena niż za kuriera czy pocztę polską.
  Dzięki za wpis przekonał mnie do działania.

 6. Paczkomaty są spoko tylko wkurza mnie że co jakiś czas ich lokalizacje się zmieniają. Kiedyś miałem w dużo dużo dogodniejszym dla siebie miejscu a teraz ani jednego w okolicy, za to w innych częściach miasta jest ich tyle że mieszkając tam nie mógłbym się zdecydować…

 7. Szacun dla paczkomatów – 13 h i to pewnie za kilka złotych przesyłki. Takie rzeczy nie zdarzają się nawet na poczcie polskiej, jak zapłacisz 25 zł za przesyłkę super hiper expressem. Ja co raz mocniej przekonuję się do tych kolorowych szaf, wystawianych na ulicach. Myślę, że jeszcze nas zaskoczą.

 8. Przesyłka nadana w piątek o 14 00, czekam , teraz jest poniedziałek 22 00 , w info piszą źe ma trafić do jakiejś sortowni , to kpina , pewnie poczekam do czwartku. Extra szybko.?..

 9. Taa ty dostałeś w sobotę a ja CZTERY DNI CZEKAŁEM (nie liczę weekendu bo nie wszędzie pracują w sobotę) wysłana w Czwartek rano do paczkomatu dostarczona we Wtorek po 15 TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mogli by coś z tym zrobić bo w Inpost to szybokść i nie gubienie listów (z odnowioną kartą kredytową) nie jest na najwyższym poziomie
  Z paczkomatu korzystałem 2 razy dostarczenie paczki trwało odpowiednio 4 dni i 3 dni NIE jestem z tego ZADOWOLONY

 10. Paczka najpierw jechała do sortowni 200km żeby stamtąd wrócić tą samą drogą(tak przypuszczam) i pojechać kolejne 70km GENIALNA LOGISTYKA
  POGRATULOWAĆ GŁUPOTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. SZYBKOŚĆ to powinni naprawić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.