WTW: brak powiadomień w Windows 8/8.1?

WTW: brak powiadomień w Windows 8/8.1?

Kilka tygodni temu przesiadłem się na Windows 8.1. Na dzień dobry wkurzył mnie nie rozpalający gorące dyskusje brak “Menu start” i zastępujący go “Ekran startowy”, ale to, że powiadomienia o nowych rozmowach przychodzących z komunikatora WTW2 przestały działać.

Inaczej sprawę ujmując: WTW2 zainstalowany w najnowszym systemie Microsoftu nie wyświetla powiadomień o nowych rozmowach tak, jak wyświetlał to w starszych wersja systemu Windows. Albo to najnowszy Windows zepsuł powiadomienia. Anyway. Tak czy inaczej użytkownik komunikatora WTW po zmianie systemu Windows na najnowszy przestaje wiedzieć, że ktoś do niego pisze.

Szukałem i znalazłem kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu, ale żaden nie sprawdził się. Coś o dopinaniu skrótu do ekranu startowego było, inni szukali przyczyn w tym, że komunikator pulpit Windowsa 8.1 widzi, jako aplikację pełnoekranową i dlatego nie wyświetla powiadomień… Pal licho te rady. Zamknąłem je i sam pobawiłem się ustawieniami. I trafiłem.

Okno ustawień zaawansowanych komunikatora WTW2
Okno ustawień zaawansowanych komunikatora WTW2

Ostatnia opcja kryła rozwiązanie mojego problemu:

“Zawsze używaj systemowych tostów do powiadomień”.

Odznaczyłem ją, kliknąłem “Zastosuj” i powiadomienia znowu zaczęły działać!

Jeśli macie podobny problem z tym komunikatorem na platformie Windows 8/Windows 8.1, to spróbujcie u siebie tej sztuczki. U mnie poskutkowała :)

5 komentarzy
  1. WP cały czas w planach jest, ale póki co brak czasu.

    Windows 8.1 nawet spoko. Wywaliłem z ekranu startowego domyślne kafelki, przypiąłem tam to, co miałem w W7 w menu start i da się żyć. Dla mnie to platforma do uruchamiania programów, w których pracuję, więc po uruchomieniu nie zauważam nawet, jaki to system. Siódemkę miałem w wersji 32 bitowej, a chciałem zmienić na x64. Windows 8.1 wygrał tym, że jest nowszy i dłuższe wsparcie przed nim oraz licencją OEM. Tu mogę do woli zmieniać sprzęt, a w starszych Windowsach OEM trzeba się z każdej zmiany tłumaczyć. Szybko się przyzwyczaiłem do nowego, brakowało tylko tych powiadomień z WTW.

  2. Jak ty wytrzymałeś bez komunikatora i jego powiadomień te tygodnie? ;) Ja bym pewnie szukał nowego programu gdyby przestał mi działać ;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *