Odtwarzacze Dune HD - już wkrótce na szuman.eu

Odtwarzacze Dune HD - już wkrótce na szuman.eu

W najbliższych tygodniach na blogu opublikuję kilka wpisów, w których podzielę się wrażeniami z dwutygodniowej zabawy kilkoma odtwarzaczami Dune HD (TV-101, Lite 53D i tandem Smart D1 + Smart BE), które podłączyłem do monitora Philips Brilliance 273P. Monitor również zrecenzuję.

Dune HD TV-101, Dune HD 53D i Dune HD Smart D1 + Philips Brilliance 273P
Dune HD TV-101, Dune HD 53D i Dune HD Smart D1 + Philips Brilliance 273P

Ów sprzęt nie jest nowością na rynku, a pojedyncze jego przypadki nie tylko wyszły z produkcji, ale nawet kupić jest je coraz trudniej. W ich miejscu pojawiają się następcy: nowsze modele przejmujące po swoich poprzednikach miejsce na sklepowych półkach i w szafkach AV.

Starocie… Nikomu już nie zależy na ich przetestowaniu, bo już dawno zrobili to inni. Przetestowali, wymierzyli, zważyli i opisali światu każdy szczegół. W liczbach, tabelkach i mądrych słowach. Poprawnie politycznie, schematycznie i oficjalnie. Co więc zrobię ja? Opiszę sprzęt po swojemu! Powiem Wam o nim, że jest i jaki jest. Jaki jest w dotyku, jak pachnie, smakuje, do czego – poza przewidzianym w instrukcji zastosowaniem – się nadaje, a czego lepiej z nim nie robić. Bo jaki niby ma cel oddawanie do testu sprzętu, który nie tylko wyszedł z produkcji, ale którego w sklepach nie można znaleźć? Cel jest taki: o sprzęcie mają dowiedzieć się ci, którzy do tej pory o nim nie wiedzieli. Którzy nie mieli pojęcia, że jest na multimedialnym rynku taka marka, a której mało kto słyszał. I tym osobom chcę/muszę dać jasną odpowiedź: czy warto tym sprzętem zainteresować się.

Sam Dune do tej pory nie znałem. Znajomi, którzy odwiedzali mnie w trakcie testowania, też po raz pierwszy – właśnie u mnie – mieli styczność z odtwarzaczami Dune HD. Warto więc mówić, czy też – cytując klasyka – należy „siać”. Siać po to, aby fama rosła i aby producent sprzętu zebrał plony tam, gdzie mu się one należą. A gdzie – o tym dowiecie się z kolejnych wpisów, opatrzonych tagiem „dune hd”.

Tych z Was, którzy są bardziej ciekawi świata i testowanego sprzętu, już teraz zachęcam do poczytania w sieci o wyżej wymienionych odtwarzaczach. Dzięki temu będziecie w temacie, gdy przyjdzie Wam czytać moje bardzo subiektywne recenzje, bo sypać technicznymi i oficjalnymi dyrdymałami nie zamierzam. :)

9
Co o tym myślisz? Skomentuj:

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
SpeX

Właśnie sobie patrzę, co tam producent oferuje i dziwi mnie brak hybryd player+dvb. Bo prawda jest taka, iż w tej chwili to albo właśnie kupować DVB z playerem lub Player z DVB.

Arek
Arek

Mnie też możesz dopisać do tej listy osób, które o Dune wcześniej nie słyszały ;)

Spilot

Testowanie odtwarzacza (czy każdego innego sprzętu) będzie miało sens jeżeli okaże się, że reprezentuje on pewną jakość, inaczej to tylko strata czasu testującego i czytelnika. Zobaczymy jak zaprezentuje się ten (też pierwsze słyszę :P ) Dune

szuman

@SpeX, wszystkie testowane modele posiadają tuner DVB i jeśli chodzi o kompletność funkcji, to najwięcej oferuje duet Smart D1 + Smart BE (telewizja DVB i IPVT, karty pamięci, urządzenia usb, wbudowany dysk i napęd blu-ray).

@Spilot, podzielam Twoje zdanie ;) Gdyby przysłali mi sprzęt o jakości jak z odpustowego kramu, to odesłałbym to od razu.

SpeX

Jesteś pewny iż to ma tunel DVB? Bo jak patrzę na stronę producenta to ani D1 (http://dune-hd.com/hd_players/current/133-dune-hd-smart-d1.html) ani BE niema DVB, Przy czym nawet nie mają gniazda antenowego, więc się nie dziwię iż w specyfikacji niema nic o DVB.

szuman

Tuner do telewizji jest obecny w menu (zakładka TV), ale do pełni działania i szczęścia wymaga sticka TV na USB (opcja, dostępny za dopłatą). Nie dostałem tego, więc nie sprawdziłem, jak działa.

SpeX

Czyli faktycznie oni tam mają softowy tunel, ale bez wyprowadzonego wyjścia. Co jest dość dziwne, w przypadku gdy mają platformę która może robić za 3 tunele (-T,-S i -C i to chyba w obu generacjach). Tylko brakuje wyjścia antenowego i gniazda na karty CI.

S – TV satelitarna
C – kablówka

Damian

Jak toto obsługuje telewizję, to ja bym takie chciał. All in one, tylko jak tu przekonać providera, żeby zgodził się zamienić dekoder na takiego Duna. Na 100% usłyszę, że dekodery i wszystko jest już skonfigurowane, a po resztą chodzi o zabezpieczenie sygnału itp. Ale zapytam jak będę z rachunkami, bo super by było mieć wszystko w jednym urządzeniu i jednym pilocie :D

jboss

All in one to świetne rozwiązanie i oszczędza dożo miejsca w dodatku zgrabnie się prezentuje :)