18

Własny serwis społecznościowy? To takie proste!

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja
Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja.

Własna Nasza-Klasa, własne Grono, własna Fotka, własne Youtube czy inny serwis społecznościowy? Chcesz? Nie wiesz jak? A wiesz, że możesz i to łatwiej, niż Ci się wydaje?

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja” to nowa propozycja wydawnictwa Helion. Książkę tę dopiero zacząłem czytać, ale już teraz gorąco polecam. Jej autorem jest mój kolega po fachu – Paweł Frankowski. Razem napisaliśmy książkę, która po prawie roku sprzedaży wciąż znajduje się na liście bestsellerów wydawnictwa Helion (na chwilę obecną 5. pozycja w TOP 20). Sukces naszej książki najlepiej świadczy o jej wartości.

Pisząc książkę o Joomla! miałem okazję bardzo dobrze i nawet nieco od kuchni poznać warsztat Pawła, dlatego też wiedziałem, czego spodziewać się po jego nowym dziele o społecznościówkach. Nie zawiodłem się: ogrom wiedzy, super kompozycja i przystępny język dają gwarancję, iż lektura książki będzie bardzo przyjemna, a treść łatwo przyswajalna. Nie zamierzam się tu silić na obiektywizm; znam Pawła i robię tu reklamę jego nowej książce. Zapewniam jednak, że nie narażałbym się wciskaniem szitu na utratę swojego autorytetu (wątły, bo wątły, ale zawsze jakiś ;))

W książce Paweł poruszył bliskie mi tematy; techniczne (budowa, skrypty) oraz teoretyczne (co należy do roota serwisu). Gęba mi się uśmiechnęła na widok systemu PHPizabi na liście opisywanych skryptów – bardzo dobrze znam ten społecznościowy silnik, bowiem przez kilka miesięcy dość intensywnie bawiłem się nim – na razie mniejsza z tym, po co :)

Gdy przeczytam książkę do końca, to na pewno pokuszę się o recenzję. Tym wpisem już teraz chcę zachęcić do zakupu tych, których tematyka serwisów WEB 2.0 kręci. O Tobie mowa? To na co czekasz? Na łamach serwisu Helionu znajdziesz kupę szczegółowych informacji o książce, pobierzesz przykładowy rozdział, obejrzysz, zapragniesz i kupisz ;) Tam jest oficjalnie, u mnie na blogu już nie, więc dodam jeszcze coś od siebie: książka taka, że paluchy lizać :) Autorów dwóch, ale 8 na 9 rozdziałów woszło spod klawiatury Pawła.Jestem na stronie siedemdziesiątej którejś (rozdział drugi, część o doborze kolorów dla serwisu) – czapki, czepki i kapelusze z głów, Pawle :) Wielki brat jest pod wrażeniem! Gratuluję!

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja
Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja.
Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Śledzik
 • Twitter
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • email

18 komentarzy

 1. Czytałem już wcześniej opis tej książki, na helion.pl, bo reklamę wstawiłeś w panelu z prawej strony, parę dni wcześniej. Ciekawa sprawa ta książka.Obecnie zagłębiam się w lekturze 8 rozdziału, bo jest do pobrania na stronie wydawnictwa. Jak będę miał trochę kasy na zbyciu to pewnie ją kupie. Ale jak na razie jestem spłukany po lustrzance…

 2. A czy jakiś z opisywanych silników nadaje się do zbudowania takiej galerii jak ci pokazywałem „co to jest wasza Kapena”?

 3. Od swojej strony dodam, że pewne zrzuty z pewnością w kolorze wyglądałyby znacznie lepiej (np. przykłady logotypów z rozdz 2), ale wiadomo podniosłoby to koszt książki. Bardzo też proszę podchodzić do tej książki, jak do przewodnika a nie podręcznika, co zresztą tłumaczę we wstępnie w rozdziale dotyczącym Joomla!. Pozdrawiam serdecznie, życząc udanej lektury

 4. Ciekawe, a współautor też nie byle jaki – Arvind Juneja, czyli polski spec od społeczności – więc nie jest aż tak źle ;)

  Może się skuszę, kiedy uzbieram na to trochę złociszy :)

 5. @Grzybu, taka ksiązka to mały pikuś przy lustrzance ;)

  @MatexCor, jeśli wpadnie, to będzie to drugi tytuł, który obaj mieć będziemy :)

  @SpeX, nie znam wszystkich silników opisanych w książce, a t co znam, to i tak nie testowałem pod kątem robienia galerii. Najlepiej sprawdź sam, zdradzę Ci tylko, że PHPizabi możesz sobie o razu darować :)

  @Paweł, logotypy w kolorze kżdy sam sobie może sprawdzić on-line. Kolorowy druk bardziej wskazany jest do książek o grafice, fotografii itp. Tutaj można się obejść :)

  @Marsjaninzmarsa, wydawnictwo konkretne, to i autorzy nie byle jacy ;)

 6. Poprzednia książka Pawła i Twoja, była naprawdę niezła – w sumie dzięki niej tutaj trafiłem… chociaż samą książkę mi ktoś ukradł :(
  Właśnie zbieram się do zakupu tej nowej pozycji, nawet swego czasu ustawiłem sobie automatyczne informowanie o jej wydaniu w serwisie helion.pl

 7. Promocja cenowa, dziś helion obniżył cenę książki do 32.90 zł. Poza tym jest jeszcze kupon: DE6A14-6CE446-GW , na zakupy w sklepie internetowym helion.pl od joomlpl.com. To się nazywa TNIEMY CENY.

  Szuman – trzymam za słowo

 8. @Olaf, spokojnie, Paweł, nie zapomniałem. Jak chcesz porządną recenzję, to nie poganiaj mnie, bo ponaglanie przynosi odwrotny skutek. A chyba nie o to chodzi?

 9. Bardzo ciekawa lektura dotycząca serwisów społecznościowych, godna polecenia. Każdy początkujący webmaster myślący o stworzeniu portalu społecznościowego powinien ją przeczytać. Wiele szczegółów i porównań skryptów, znajduje się również dział poświęcony skryptowi SocialEngine.

Comments are closed.