18

Własny serwis społecznościowy? To takie proste!

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja
Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja.

Własna Nasza-Klasa, własne Grono, własna Fotka, własne Youtube czy inny serwis społecznościowy? Chcesz? Nie wiesz jak? A wiesz, że możesz i to łatwiej, niż Ci się wydaje?

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja” to nowa propozycja wydawnictwa Helion. Książkę tę dopiero zacząłem czytać, ale już teraz gorąco polecam. Jej autorem jest mój kolega po fachu – Paweł Frankowski. Razem napisaliśmy książkę, która po prawie roku sprzedaży wciąż znajduje się na liście bestsellerów wydawnictwa Helion (na chwilę obecną 5. pozycja w TOP 20). Sukces naszej książki najlepiej świadczy o jej wartości.

Pisząc książkę o Joomla! miałem okazję bardzo dobrze i nawet nieco od kuchni poznać warsztat Pawła, dlatego też wiedziałem, czego spodziewać się po jego nowym dziele o społecznościówkach. Nie zawiodłem się: ogrom wiedzy, super kompozycja i przystępny język dają gwarancję, iż lektura książki będzie bardzo przyjemna, a treść łatwo przyswajalna. Nie zamierzam się tu silić na obiektywizm; znam Pawła i robię tu reklamę jego nowej książce. Zapewniam jednak, że nie narażałbym się wciskaniem szitu na utratę swojego autorytetu (wątły, bo wątły, ale zawsze jakiś ;))

W książce Paweł poruszył bliskie mi tematy; techniczne (budowa, skrypty) oraz teoretyczne (co należy do roota serwisu). Gęba mi się uśmiechnęła na widok systemu PHPizabi na liście opisywanych skryptów – bardzo dobrze znam ten społecznościowy silnik, bowiem przez kilka miesięcy dość intensywnie bawiłem się nim – na razie mniejsza z tym, po co :)

Gdy przeczytam książkę do końca, to na pewno pokuszę się o recenzję. Tym wpisem już teraz chcę zachęcić do zakupu tych, których tematyka serwisów WEB 2.0 kręci. O Tobie mowa? To na co czekasz? Na łamach serwisu Helionu znajdziesz kupę szczegółowych informacji o książce, pobierzesz przykładowy rozdział, obejrzysz, zapragniesz i kupisz ;) Tam jest oficjalnie, u mnie na blogu już nie, więc dodam jeszcze coś od siebie: książka taka, że paluchy lizać :) Autorów dwóch, ale 8 na 9 rozdziałów woszło spod klawiatury Pawła.Jestem na stronie siedemdziesiątej którejś (rozdział drugi, część o doborze kolorów dla serwisu) – czapki, czepki i kapelusze z głów, Pawle :) Wielki brat jest pod wrażeniem! Gratuluję!

Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja
Serwisy społecznościowe. Budowa, administracja i moderacja.
Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Śledzik
 • Twitter
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • email

18 komentarzy

 1. Czytałem już wcześniej opis tej książki, na helion.pl, bo reklamę wstawiłeś w panelu z prawej strony, parę dni wcześniej. Ciekawa sprawa ta książka.Obecnie zagłębiam się w lekturze 8 rozdziału, bo jest do pobrania na stronie wydawnictwa. Jak będę miał trochę kasy na zbyciu to pewnie ją kupie. Ale jak na razie jestem spłukany po lustrzance…

 2. Od swojej strony dodam, że pewne zrzuty z pewnością w kolorze wyglądałyby znacznie lepiej (np. przykłady logotypów z rozdz 2), ale wiadomo podniosłoby to koszt książki. Bardzo też proszę podchodzić do tej książki, jak do przewodnika a nie podręcznika, co zresztą tłumaczę we wstępnie w rozdziale dotyczącym Joomla!. Pozdrawiam serdecznie, życząc udanej lektury

 3. Ciekawe, a współautor też nie byle jaki – Arvind Juneja, czyli polski spec od społeczności – więc nie jest aż tak źle ;)

  Może się skuszę, kiedy uzbieram na to trochę złociszy :)

 4. @Grzybu, taka ksiązka to mały pikuś przy lustrzance ;)

  @MatexCor, jeśli wpadnie, to będzie to drugi tytuł, który obaj mieć będziemy :)

  @SpeX, nie znam wszystkich silników opisanych w książce, a t co znam, to i tak nie testowałem pod kątem robienia galerii. Najlepiej sprawdź sam, zdradzę Ci tylko, że PHPizabi możesz sobie o razu darować :)

  @Paweł, logotypy w kolorze kżdy sam sobie może sprawdzić on-line. Kolorowy druk bardziej wskazany jest do książek o grafice, fotografii itp. Tutaj można się obejść :)

  @Marsjaninzmarsa, wydawnictwo konkretne, to i autorzy nie byle jacy ;)

 5. Poprzednia książka Pawła i Twoja, była naprawdę niezła – w sumie dzięki niej tutaj trafiłem… chociaż samą książkę mi ktoś ukradł :(
  Właśnie zbieram się do zakupu tej nowej pozycji, nawet swego czasu ustawiłem sobie automatyczne informowanie o jej wydaniu w serwisie helion.pl

 6. Promocja cenowa, dziś helion obniżył cenę książki do 32.90 zł. Poza tym jest jeszcze kupon: DE6A14-6CE446-GW , na zakupy w sklepie internetowym helion.pl od joomlpl.com. To się nazywa TNIEMY CENY.

  Szuman – trzymam za słowo

 7. @Olaf, spokojnie, Paweł, nie zapomniałem. Jak chcesz porządną recenzję, to nie poganiaj mnie, bo ponaglanie przynosi odwrotny skutek. A chyba nie o to chodzi?

 8. Bardzo ciekawa lektura dotycząca serwisów społecznościowych, godna polecenia. Każdy początkujący webmaster myślący o stworzeniu portalu społecznościowego powinien ją przeczytać. Wiele szczegółów i porównań skryptów, znajduje się również dział poświęcony skryptowi SocialEngine.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.