58

Kupujcie, czytajcie i uczcie się :)

Joomla! Podręcznik administratora systemu
Okładka

Wczoraj wieczorem do sprzedaży trafiła nowa polska książka traktująca o Joomla!: Joomla! Podręcznik administratora systemu. Książkę pisało dwóch zakochanych w Joomla! typów: niejaki Paweł Frankowski z niejakim MNĄ! Książka wyszła nakładem wydawnictwa Helion, które reklamuje się hasełkiem „Informatyka w najlepszym wydaniu”. „Joomla! Podręcznik administratora systemu„, to nic innego, jak nasze wypociny rozlane na ponad 450 stronach w formacie 158×235 mm :) Te wypociny:

 • początkujących za rączkę wprowadzą w świat Joomla!
 • średnio zaawansowanych zamienią w zaawansowanych
 • zaawansowanych przerobią na wyjadaczy :)

A tak bardziej poważnie, to książka owa jest dedykowana wszystkim, którzy posiadają stronę internetową zbudowaną w oparciu o CMS Joomla!. Nieistotne, czy jest to niewielka strona hobbystyczna, duży serwis społecznościowy czy może sklep internetowy: choć książka poświęcona jest dżumli, to traktuje także o wielu innych ważnych zagadnieniach związanych z tworzeniem stron www, niekoniecznie wykorzystujących silnik Joomla!. Chyba każdy znajdzie w niej coś dla siebie, a jeśli Mam być szczery, to sam w trakcie pracy nad książką poszerzałem swoją wiedzę czerpiąc z tego, co napisał Paweł. Co dwie głowy, to nie jedna :) Pytacie mnie w mailach o tę książkę… Słuchajcie: Joomla 1.5 jeszcze doczeka się oddzielnych tytułów. Na dziś dzień 1.5 nie jest jeszcze na tyle dojrzałym systemem, aby się o nim rozpisywać na kartach literatury fachowej sygnowanej logiem (ponoć) najbardziej cool wydawnictwa, za jakie uchodzi Helion SA :) Cierpliwości, nie od razu globus zmajstrowano.
Cóż więcej pisać… Wszelakie informacje o książce znajdziecie na specjalnej podstronie serwisu Helion.pl, tam też można zamówić sobie do domu ową sporą garść wiedzy.

„Joomla! Podręcznik administratora systemu” – okładka. Kliknij, aby zamówić.

Co mogłem napisać, to napisałem, a reszta jest utajniona – tajemnica zawodowa ;)

Podziel się tym wpisem na:
 • Facebook
 • Wykop
 • Śledzik
 • Twitter
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • email

58 komentarzy

 1. No to się nieźle zdziwiłem, 450 stron dotyczących tylko joomli? Czy to w ogóle możliwe? Jeszcze jedno pytanie: Czy książka nadal zawiera aktualną wiedzę czy dużo się pozmieniało?

 2. @SpeX

  Właśnie sprawdzam stawianie na wordpresie stron które z blogami nie mają za dużo wspólnego. I powiem ze jestem pozytywnie zaskoczony. Nie wielki przeróbki w szablonie i strona gotowa ;)

 3. To była jedna z moich pierwszych „informatycznych” książek, które przeczytałem. Z pewnością godna polecenia. Ahh ten sentyment :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.