Ashampoo Burning Studio 6

Ashampoo Burning Studio 6
Ashampoo Burning Studio 6

Uprzejmie informuję, iż w niniejszym wpisie polecał będę kolejny (po Deep Burner) program do wypalania płytek :) Program zowie się Ashampoo Burning Studio i w przeciwieństwie do pewnego wszechobecnego softu (tego na cztery litery, z których pierwsza to “n”) nie mija się ze swoim powołaniem: posiada te opcje, które powinien posiadać i nic ponadto. Ładny i intuicyjny interfejs, to kolejna zaleta tej lekkiej aplikacji, która w wersji szóstej jest darmowa. Aby korzystać z darmochy trzeba jedynie zarejestrować się na stronie producenta i, o ile pamięć mnie nie zwodzi, wpisać przesłany na mejla klucz. Posiadacze darmowej “szóstki” mogą sobie przeskoczyć do płatnej wersji siódmej ABS buląc za soft jedynie ćwierć normalnej ceny :) Zaiste interes opłacalny, tyle tylko, że szóstka w zupełności wystarcza, bo robi to, co powinna. Podświadomie (ale jednak) jestem wrogo nastawiony do Nero. To pewnie przez te monopolistyczne zapędy (OEM-y wciskane z nagrywarkami i tagowanie wielosesyjnych płyt – o tym za moment). Deep Burner fajny jest, używałem go przez długi czas, ale z ciekawości dałem szansę opisywanemu tu Ashampoo i ten zagościł u mnie na dobre. Jako anty-Nerowiec pewnie powinienem sobie tu popsioczyć pod adresem Nero, na którego, z każdą jego kolejną wersją, mam większą alergię. No bo tak: Nero zły nie jest, ale też nie jest najlepszy. Generalnie wszystko si, poza jedną taką głupią przypadłością: zamykając sesję dodaje jakieś tam swoje meta, czym uniemożliwia kontynuowanie płytki na innym sofcie/kompie, a prawdopodobnie także na innej instalacji (np. po reinstalacji systemu). Na wielosesyjną płytę wypaloną za pomocą monopolisty można dorzucić coś inną łopatą, niż ta, która zaczęła, ale wcześniej nagrane dane zrobią “pa pa” ;)
Funkcji, jakie Nero oferuje nie będę oceniał, bo taka multifunkcjonalność dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą. Ja przez swoje zamiłowanie do prostoty zaliczam się do tej drugiej grupy i dlatego Ashampoo stawiam wyżej, niż Nero.

Ashampoo Burning Studio 6
Ashampoo Burning Studio 6
Ashampoo Burning Studio 6
Trza se wybrać, jak se nagrać :)
Ashampoo Burning Studio 6
Trza se wybrać co se nagrać ;)
Ashampoo Burning Studio 6
Końcowe ustawienia nagrywania
Ashampoo Burning Studio 6
Poszło!

Podoba się program? Download

Subskrybcja
Powiadom o
guest

16 komentarzy
Wbudowane komentarze zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
BoDeK

Korzystałem z tego programu kiedyś i faktycznie jest bardzo dobry wręcz o niebo lepszy od Nero. Szkoda tylko że chłopaki od Ashampoo Burning Studio przysyłają mi co chwilę jakieś reklamy i promocje, no ale takie są to uroki darmowych programów ;). Obecnie korzystam z nero ale się przesiądę na Ashampoo Burning Studio o ile będzie działał na Viście.

Arek

@BoDeK: bo do rejestracji takich darmówek najlepiej jest używać innego maila ;) A co do Ashampoo to chętnie wypróbuję skoro tak zachwalacie. Do tej pory mało nagrywałem i jak już to za pomocą systemu :P

Biter

Trochę on za bardzo podobny do nero i to w dodatku express (fuj) – powiedziałbym nawet że jest klonem powyższego ;) Ja osobiście używam również darmowego i prostego CdBurnerXP – wygląda paskudnie ale swoje zadanie wykonuje dobrze.

MatexCor

Moim zdaniem Ashampoo ma dobre produkty, korzystam od dłuższego czasu z firewalla tej firmy i naprawdę jestem zadowolony. No tylko tak jak już wcześniej było wspominane, tyle reklam jest wysyłanych że szok, ale zawsze można utworzyć odpowiednie filtry w poczcie :)

tabmas

:) jak tylko zainwestuję w nową wypalarkę to na pewno przetestuję :) Póki co nie jest mi dane sprawdzić tego programiku, ponieważ moją nagrywarę szlag trafił ;/
No, ale będzie trzeba nabyć nową, bo cóż to za życie bez wypalary…

szuman

[b]BoDeK[/b], na stronie z downloadem pisze, że smiga tot na Viście, więc pewnie tak jest :) A co do maili reklamowych, to jakoś zarobić muszą – w końcu “za darmo umarło” ;) [b]Arek[/b], zachwalamy, zachwalamy, bo zachwalania godne ;) [b]Biter[/b], takim brzydalem jest Deep Burner, z którego również byłem zadowolony :) ten jednak wygląd ma i do bólu prosty jest, przez co nawet moja baba zrozumiała, że wypalanie płyt, to nie tylko Nero :) [b]MatexCor[/b], firewall mam od ZoneLabs, tam też podawałem maila, ale raczej sporadycznie wysyłają mailing. Niedawno rozdawali za darmo wertsję Pro swoje firewalla i załapałem się na… Czytaj więcej »

spex

Instalka ściągnięta, ale na razie leży na HDD. Ale mam nadzieje iż i ten program będzie tak dobry jak zamiennik winampa :>

gabrychu

A co to za nakładka na Windowsa :)

szuman

[b]Gabrychu[/b] to [url=http://www.szuman.eu/archives/318-Windows_XP_jak_Mac_OS-X_Tiger.html]FlyakiteOSX[/url] :)

Supporter

Prosty i przyjemny program, który również gorąco polecam :-)

spex

Zainstalowałem i jestem po 2 DVDkach.

I z tego co zauważyłem w pakiecie brakuje mi programu do sprawdzania jakości nagranej płytniki

Oraz niestety mam kłopot z bufforem (w nero też mam). Objawy są takie iż jak coś zrobię nie dużego na kompie, to mi zużycie buffora maleje (np otwarcie nowej zakładki w FF spada do 60-70% :(

szuman

[b]Spex[/b], cóż, gdy ja wypalam płytki, to staram się nic nie robić na kompie, bo śmietnik w pamięci niesie ryzyko, że nagrana płyta będzie sypała błedami CRC. Podobnie się dzieje, gdy system jest w kiepskiej kondycji. Parę takich nieodczytywlanych płytek nagrałem, więc teraz, pomny doświadczeń, dmucham na zimne :)

man

ja uzywam tego progrmu tylko ze w wersji 7

grzybu

Fajny programik przyda się bo akurat kupiłem nagrywarkę DVD i będzie co nagrywać dzięki :)

matfeusz

Ja aktualnie używam pełnej wersji 2009. Dostępna jest na dobreprogramy.pl

Orkiestra

Według mnie jeden z lepszych programów do nagrywania płyt